Nørregade 26, 1. sal
1165 København K
Danmark
Tlf 35 30 44 00
Fax 35 30 44 01
Plakatdesign: Merete Due Paarup / KreaTour
Plakatdesign: Merete Due Paarup / KreaTour

Festivalens forestillinger

Scroll ned på siden for at se forestillingerne.

Alle billetter er GRATIS.

Forestillinger markeret med et '!' har særlig information vedr. forestillingen. Se informationen ved at placere musen på udråbstegnet.

Du kan sortere i de mange forestillinger i funktionen 'Vis', hvor du kan vælge mellem forskellige aldersgrupper. Og du kan vælge kun at se de forestillinger, der med udråbstegnet har særlig information.

TIP: Du kan printe programmet fra siden her og få overbilk.Tryk Print helt øverst på siden. Hvis du kun vil have for en bestemt aldersgruppe, så vælg først den i Vis-funktionen.

I menuen til venstre finder du Inspiration til at lægge program, der passer til din familie.

NB! Aldersgrænser - hvorfor nu det?
Forestillingernes aldersgrupper er fastsat af teatrene. De skal sikre, at publikum får den bedst mulige oplevelse. Respekter derfor de angivne aldersgrupper. Teatrene kan afvise børn, der er yngre end den angivne minimumsalder for en given forestilling.

Handicaptilgængelighed og handicaptoiletter findes desværre ikke i forbindelse med alle festivalens spillelokaler. Du kan se på Kort over spillesteder i menuen til venstre, hvilke steder det findes. Bemærk dog, at det ved de steder med stjerne ikke gælder for alle lokaler. Derfor: Tryk på forestillingens titel, hvorved du kommer til siden med detaljeret beskrivelse samt hvilket lokale, der spilles i. Og her vil der stå, hvis ikke der er handicaptilgængelighed.

Bestil billetter via 'indkøbsvognene' ud for hver forestilling. Klik på indkøbsvognen og følg instruktionerne på skærmen for at bestille billetter. Bemærk, at du kan bestille max. 6 billetter pr. forestilling. Til forestillingerne DROJ JORD og Museet for eventyrrester dog max 2.

Til dig, der bestiller billetter til mange forestillinger:: Der gives 10 min. til at gennemføre en bestilling. Der kan bestilles billetter til op til 20 forestillinger, og tiden starter forfra, når du kommer nye billetter i kurven. Ønsker du at bestille billetter til flere end 20, skal du påbegynde en ny bestilling.

Der kan forekomme ændringer i programmet. Derfor skal du altid se efter at tid og sted passer i din programlægning, inden du kommer billetterne i indkøbsvognen. Sker der ændringer efter billetåbningen den 5. april til en forestilling, du har billet til, vil du få direkte besked på mail og evt. sms.
// TILBAGE TIL FORSIDEN //
Sortering: Vis: Periode: - Søgeord:

Dato Teater Forestilling Alder Spillested Varighed Bestil
!
15 apr kl. 16:30
Asguer Zapshowteater Mr. Zap the Clown 5 år og op Folkehuset Kvaglund 40 min.
Billetreservation
15 apr kl. 17:15 Teater Blik God Tid 1,5 - 4 år Esbjerg Hovedbibli.. 35 min.
Billetreservation
15 apr kl. 18:00 Gazart ORD ROD 10 år og op Ribe Fritidscenter 40 min.
Billetreservation
15 apr kl. 18:15 Det Lille Verdens Te.. 1-2-TRÆ 3 - 7 år Esbjerg Kunstmuseum 40 min.
Billetreservation
15 apr kl. 19:30 Teatret st. tv Natten er lavet af glas 13 år og op Hunderup-Sejstrup .. 70 min.
Billetreservation
16 apr kl. 10:00 Flyvende Prinsesse Damen der blev et træ 4 - 9 år Myrthuegård 45 min.
Billetreservation
16 apr kl. 16:30 Mit Teater Hvis jeg var EN HUND 3 - 8 år Hunderup-Sejstrup .. 35 min.
Billetreservation
!
16 apr kl. 17:00
Meridiano Teatret Buster og mig 6 år og op Kulturskolen Esbje.. 45 min.
Billetreservation
16 apr kl. 18:00 Anemonen Vi har ret til at være her 6 år og op Vejrup Endrup Frit.. 45 min.
Billetreservation
17 apr kl. 16:30 Teater Håndholdt Skrivebordet 3 - 7 år Ribe Bibliotek 30 min.
Billetreservation
17 apr kl. 17:00 Faster Cool Spiren 3 - 8 år Esbjerg Hovedbibli.. 35 min.
Billetreservation
17 apr kl. 17:00 Teatergården Skidt og Pyt på Store Vask.. 4 - 8 år Bramming Bibliotek 45 min.
Billetreservation
17 apr kl. 18:30 Teater O og Limfjord.. HVOR TOG ROBIN HEN 9 - 14 år Platformen, Østerb.. 60 min.
Billetreservation
17 apr kl. 19:00 André Andersen SOLO .. Menneskesønnens sidste dage 9 - 12 år Ribe Domkirke 55 min.
Billetreservation
17 apr kl. 19:00 Sjællands Teater FAI.. SABOTAGE 13 år og op Kulturskolen Esbje.. 60 min.
Billetreservation
18 apr kl. 16:30 Teater Lux Snehvide 5 - 10 år Seminariehuset (Lo.. 35 min.
Billetreservation
18 apr kl. 17:00 Teater Patrasket Størst af alt 5 - 10 år Vester Nebel Kultu.. 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Teater Pandora Vejrhanen 3 - 6 år VUC 35 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Paolo Nani Teater Jekyll on Ice 6 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Teater Sammensurium Isprinsessen 6 - 11 år Fritidshuset i Kir.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Teatret Aspendos En Eventyrlig Klang 3 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Teater Blik Øjeblik 3 - 7 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Teater Refleksion Bænken 6 år og op Game Streetmekka 40 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 13:00
Teatergruppen Batida Det bedste i verden 3 - 8 år Kultur- og fritids.. 45 min.
19 apr kl. 13:00 Aaben Dans Hvad kan den - og hvad ska.. 6 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 ZeBU og AKKoRD Storemyr og Lillemyr 2 - 6 år Fritidshuset i Kir.. 25 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:00 Utvik/Barfod Himstregimser og andre dup.. 3 - 6 år Danmarksgades Skol.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:30 Olsens Teater Den lykkelige bonde 3 - 9 år Esbjerg Kunstmuseum 30 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:30 Art Farm Frikadelle 4 år og op VUC 15 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:30 Teater freezeProduct.. Din historie er også Min 13 år og op Boldesager Skole, .. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:30 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:30 Teater Fantast DATA DATA 1.0 8 - 99 år Boldesager Skole, .. 65 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:45 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 13:45 Teater Patrasket Størst af alt 5 - 10 år Tobakken 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:00 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:00 ZeBU og Xirriqueteul.. Gå væk! 6 - 18 år Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:00 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:00 Det Lille Verdens Te.. 1-2-TRÆ 3 - 7 år Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:15 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 14:15
Ishøj Teater Tommelise 3 - 10 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
19 apr kl. 14:15 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:15 Hils Din Mor Spejlvendt 12 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:30 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 14:30
Jonas Kjeldgaard Sør.. Spytspande og Sorte huller 12 år og op Vor Frelsers Kirke 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:30 Teatergruppen Batida Pigespejdernes dramapatrul.. 8 - 12 år Kultur- og fritids.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:30 Remulus Entertainmen.. Den Indre Stemmes Ord 13 - 18 år Game Streetmekka 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:30 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:45 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:45 Teatret Aspendos En Eventyrlig Klang 3 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:45 Luns FreeFall 13 år og op EGF Hallen 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 14:45 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Utvik/Barfod Himstregimser og andre dup.. 3 - 6 år Danmarksgades Skol.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 DraumVærk Drengen der aldrig var bange 4 - 8 år Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Teater Sammensurium Isprinsessen 6 - 11 år Fritidshuset i Kir.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Parkteatret Frederik.. Kant 7 - 12 år Tobakken 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Don Gnu STAMINA 13 år og op Boldesager Skole, .. 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 ZeBU og AKKoRD Storemyr og Lillemyr 2 - 6 år Fritidshuset i Kir.. 25 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:00 Teater Pandora Vejrhanen 3 - 6 år VUC 35 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:15 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:15 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Opgang 2 Turnéteater Habibi 13 år og op Esbjerg Hovedbibli.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Art Farm Frikadelle 4 år og op VUC 15 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Seidlers SENSORIUM DROJ JORD 8 - 18 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Knudsen & Nørby MIKKELINE - den gode gamle.. 6 - 99 år Danmarksgades Skol.. 55 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Olsens Teater Den lykkelige bonde 3 - 9 år Esbjerg Kunstmuseum 30 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:30 Teater Blik Øjeblik 3 - 7 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
Billetreservation
19 apr kl. 15:45 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:00 Limfjordsteatret Platform:Live 14 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:00 Teater Refleksion Bænken 6 år og op Game Streetmekka 40 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:00 2Be Hvem er du? 4 år og op Esbjerg Realskole 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:00 Teater Håndholdt Skrivebordet 3 - 7 år Danmarksgades Skol.. 30 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:00 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:00 Det Lille Verdens Te.. 1-2-TRÆ 3 - 7 år Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 16:15
Det Olske Orkester Det kontaktløse forhold 14 år og op EGF Hallen 65 min.
19 apr kl. 16:15 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 16:30
Jonas Kjeldgaard Sør.. Spytspande og Sorte huller 12 år og op Vor Frelsers Kirke 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:30 Teater Patrasket Størst af alt 5 - 10 år Tobakken 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:30 Teatergruppen Batida Rejsen til mormor 3 - 8 år Kultur- og fritids.. 40 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:30 Teater freezeProduct.. Din historie er også Min 13 år og op Boldesager Skole, .. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:30 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:30 DraumVærk Drengen der aldrig var bange 4 - 8 år Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:30 Teater Fantast DATA DATA 1.0 8 - 99 år Boldesager Skole, .. 65 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:45 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 16:45 ZeBU og Xirriqueteul.. Gå væk! 6 - 18 år Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:00 Luna Park Scenekunst Museet for Eventyrrester 5 - 10 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 17:00
Ishøj Teater Tommelise 3 - 10 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
19 apr kl. 17:15 Det Flyvende Teater DER ER IKKE MERE KAGE 6 år og op Fritidshuset i Kir.. 30 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:15 Teater Håndholdt Skrivebordet 3 - 7 år Danmarksgades Skol.. 30 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:15 Knudsen & Nørby MIKKELINE - den gode gamle.. 6 - 99 år Danmarksgades Skol.. 55 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:30 Hils Din Mor Spejlvendt 12 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:30 Teatergruppen Batida Solo for to 5 år og op Kultur- og fritids.. 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:30 Remulus Entertainmen.. Den Indre Stemmes Ord 13 - 18 år Game Streetmekka 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 17:45 Parkteatret Frederik.. Kant 7 - 12 år Tobakken 45 min.
Billetreservation
19 apr kl. 18:00 Opgang 2 Turnéteater Habibi 13 år og op Esbjerg Hovedbibli.. 60 min.
Billetreservation
19 apr kl. 18:00 Luns FreeFall 13 år og op EGF Hallen 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 18:00 Don Gnu STAMINA 13 år og op Boldesager Skole, .. 50 min.
Billetreservation
19 apr kl. 18:30 Det Flyvende Teater DER ER IKKE MERE KAGE 6 år og op Fritidshuset i Kir.. 30 min.
Billetreservation
19 apr kl. 19:00 Det Fortællende Teat.. Gilgamesh 10 - 16 år Danmarksgades Skol.. 75 min.
Billetreservation
19 apr kl. 19:15 Limfjordsteatret Platform:Live 14 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
!
19 apr kl. 19:30
Det Olske Orkester Det kontaktløse forhold 14 år og op EGF Hallen 65 min.
19 apr kl. 19:30 Teatergruppen Batida Til Helvede med Paradis 10 år og op Kultur- og fritids.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Teatret Aspendos De 4 ønsker 3 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Svanen dansk-tjekkis.. Svinedrengen 3 år og op Musikhuset Esbjerg 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Riddersalen Små Blå Sko 1,5 - 4 år Kulturskolen Esbje.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 NØGENSNEGLENE Nøgensnegl 4 år og op Esbjerg Kunstmuseum 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Aaben Dans Hvad kan den - og hvad ska.. 6 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Teatret Fyren og Fla.. Nattergalen 3 år og op Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Spil Bedre og Himmer.. Nissepigen der blev væk 4 - 14 år Tobakken 60 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 09:30
Meridiano Teatret Buster og mig 6 år og op Boldesager Skole, .. 45 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 09:30
Teatergruppen Batida Det bedste i verden 3 - 8 år Kultur- og fritids.. 45 min.
20 apr kl. 09:30 Mit Teater Hvis jeg var EN HUND 3 - 8 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Randers Teater En Heldig Kartoffel 1,5 - 5 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Paolo Nani Teater Fridas store rejse 5 år og op EGF Hallen 40 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 09:30
Teater Blik God Tid 1,5 - 4 år Esbjerg Ting- og A.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Faster Cool GLIMMER PÅ! 4 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:30 Det Lille Verdens Te.. Den lunefulde måne 1,5 - 4 år Rørkjær Skole, Urb.. 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:45 Teater JaNejMåske Popcorn 4 år og op Musikhuset Esbjerg 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:45 Ishøj Teater Fødselsdagsbamsen 1,5 - 3 år Fritidshuset i Kir.. 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 09:45 Hvid Støj Sceneprodu.. USYNLIG 13 år og op VUC 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:00 Det Fortællende Teat.. Gilgamesh 10 - 16 år Danmarksgades Skol.. 75 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:00 Teatret OM Havets Hjerte 3 - 7 år Esbjerg Realskole 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:00 Teatergården Skidt og Pyt på Store Vask.. 4 - 8 år Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:00 Sjællands Teater FAI.. SMÅ DØDE DYR 4 - 8 år VUC 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:45 Teater Lille Hest Fra Mig til Dig 2 - 7 år Game Streetmekka 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:45 Uppercut Danseteater (H)jul 3 - 7 år Musikhuset Esbjerg 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:45 Asterions Hus Alice i Eventyrland 5 år og op Boldesager Skole, .. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:45 Teater Fantast Lille Frø 4 - 8 år Boldesager Skole, .. 50 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 10:45
Teater Blik God Tid 1,5 - 4 år Esbjerg Ting- og A.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:45 De Røde Heste Klovnen der bare ikke var .. 7 år og op Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 10:45 Paolo Nani Teater Jekyll on Ice 6 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:00 Fortællekunsten Guavajagten 6 - 11 år Esbjerg Museum 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:00 Det Lille Verdens Te.. Den lunefulde måne 1,5 - 4 år Rørkjær Skole, Urb.. 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:00 Ishøj Teater Mus og venner 3 - 9 år Tobakken 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:00 Østerlyd Lydkompasset 4 - 8 år Danmarksgades Skol.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:00 Passepartout Theatre.. To BE 6 år og op Esbjerg Hovedbibli.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:00 Riddersalen Små Blå Sko 1,5 - 4 år Kulturskolen Esbje.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:15 Flyvende Prinsesse Damen der blev et træ 4 - 9 år Fritidshuset i Kir.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:15 NØGENSNEGLENE Nøgensnegl 4 år og op Esbjerg Kunstmuseum 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:15 Mit Teater Hvis jeg var EN HUND 3 - 8 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:15 Art Farm danceOmatic 4 år og op VUC 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:15 Randers Teater En Heldig Kartoffel 1,5 - 5 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:15 Ishøj Teater Fødselsdagsbamsen 1,5 - 3 år Fritidshuset i Kir.. 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:30 Teatergruppen Batida Pigespejdernes dramapatrul.. 8 - 12 år Kultur- og fritids.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:30 Faster Cool GLIMMER PÅ! 4 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:30 Teater JaNejMåske Popcorn 4 år og op Musikhuset Esbjerg 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 11:30 Teatret Aspendos De 4 ønsker 3 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:00 Teatret Værk Fyrtøjet - frit efter 6 år og op Danmarksgades Skol.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:00 Svanen dansk-tjekkis.. Svinedrengen 3 år og op Musikhuset Esbjerg 35 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 12:00
Live Art Danmark HVERDAGEN 5 - 67 år Game Streetmekka 45 min.
20 apr kl. 12:00 Teatret OM Havets Hjerte 3 - 7 år Esbjerg Realskole 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:00 Nørregaards Teater Det er slet ikke som man t.. 9 år og op Boldesager Skole, .. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:00 Teatret OM Kat Fugl Fisk 4 - 8 år Musikhuset Esbjerg 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:00 Hvid Støj Sceneprodu.. USYNLIG 13 år og op VUC 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:30 Paolo Nani Teater Fridas store rejse 5 år og op EGF Hallen 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 12:30 Spil Bedre og Himmer.. Nissepigen der blev væk 4 - 14 år Tobakken 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:00 Sjællands Teater FAI.. SMÅ DØDE DYR 4 - 8 år VUC 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:00 Fortællekunsten Skibet er ladet med ... 12 år og op Esbjerg Museum 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:00 Teater O og Limfjord.. HVOR TOG ROBIN HEN 9 - 14 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:00 Teatergården Skidt og Pyt på Store Vask.. 4 - 8 år Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:00 Østerlyd Lydkompasset 4 - 8 år Danmarksgades Skol.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:00 Passepartout Theatre.. To BE 6 år og op Esbjerg Hovedbibli.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:15 De Røde Heste Klovnen der bare ikke var .. 7 år og op Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:15 Flyvende Prinsesse Damen der blev et træ 4 - 9 år Fritidshuset i Kir.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:15 Teatret Gruppe 38 Det hemmelige bibliotek 1 8 år og op Musikhuset Esbjerg 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:30 Asterions Hus Alice i Eventyrland 5 år og op Boldesager Skole, .. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:30 Teater Lille Hest Fra Mig til Dig 2 - 7 år Game Streetmekka 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:30 Teater Fantast Lille Frø 4 - 8 år Boldesager Skole, .. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 13:45 Sjællands Teater FAI.. SABOTAGE 13 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:00 Teatergruppen Batida Rejsen til mormor 3 - 8 år Kultur- og fritids.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:00 Ishøj Teater Mus og venner 3 - 9 år Tobakken 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:30 Teater Natterdag En lille nisse rejste 5 år og op Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:30 Teatret Lampe Den standhaftige Tinsoldat 3 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:30 Teater Vølven Brev til min vulva 15 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:30 Teatret Fyren og Fla.. Nattergalen 3 år og op Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 14:30 LivetsLone Racersneglen Robert 3 - 5 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:00 Teater Gyda Kongen af Osteriget 5 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:00 Nørregaards Teater Det er slet ikke som man t.. 9 år og op Boldesager Skole, .. 50 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 15:00
Live Art Danmark HVERDAGEN 5 - 67 år Game Streetmekka 45 min.
20 apr kl. 15:00 Olsens Teater Klippetiklop! 1,5 - 5 år Esbjerg Kunstmuseum 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:00 Teatret Værk Fyrtøjet - frit efter 6 år og op Danmarksgades Skol.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:15 Asguer Zapshowteater Mr. Zap the Clown 5 år og op Esbjerg Realskole 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:30 Teatergruppen Batida Solo for to 5 år og op Kultur- og fritids.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:30 Teater Fluks Når Sirenerne Kalder 16 år og op EGF Hallen 90 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:30 Art Farm danceOmatic 4 år og op VUC 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:30 Teater Portamento Jernmanden 6 - 12 år Esbjerg Hovedbibli.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:45 André Andersen SOLO .. Menneskesønnens sidste dage 9 - 12 år Musikhuset Esbjerg 55 min.
Billetreservation
20 apr kl. 15:45 Uppercut Danseteater (H)jul 3 - 7 år Musikhuset Esbjerg 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:00 Gazart ORD ROD 10 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:00 Olsens Teater Klippetiklop! 1,5 - 5 år Esbjerg Kunstmuseum 30 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:00 Knudsen & Nørby Peddersen og Findus - Jul .. 4 - 99 år Fritidshuset i Kir.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:00 Fortællekunsten Guavajagten 6 - 11 år Esbjerg Museum 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:15 Teatret Lampe Den standhaftige Tinsoldat 3 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:15 LivetsLone Racersneglen Robert 3 - 5 år Esbjerg Ting- og A.. 45 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 16:30
Opgang 2 Turnéteater SOMMERHUSET 13 år og op Boldesager Skole, .. 55 min.
20 apr kl. 16:30 Det Kommende Teater Helt Udenfor 10 år og op Boldesager Skole, .. 55 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:45 Teater Natterdag En lille nisse rejste 5 år og op Danmarksgades Skol.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:45 Teater Gyda Kongen af Osteriget 5 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 16:45 Frøken Fracasos Komp.. Tiny 7 - 12 år VUC 55 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:00 Asguer Zapshowteater Mr. Zap the Clown 5 år og op Esbjerg Realskole 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:00 Teater Lux Rygeren 15 år og op Kulturskolen Esbje.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:00 Det første bogstav Jeg hedder Joop 10 - 99 år Danmarksgades Skol.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:00 Teatret OM Kat Fugl Fisk 4 - 8 år Musikhuset Esbjerg 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:00 Freestyle Phanatix Freestyle Sensation 6 år og op Kulturskolen Esbje.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:15 Teater Portamento Jernmanden 6 - 12 år Esbjerg Hovedbibli.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:15 Holstebro Teater og .. THE GAME 10 - 14 år VUC 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:30 Teatret st. tv Natten er lavet af glas 13 år og op Musikhuset Esbjerg 70 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:30 Teatergruppen Batida Til Helvede med Paradis 10 år og op Kultur- og fritids.. 50 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:30 Knudsen & Nørby Peddersen og Findus - Jul .. 4 - 99 år Fritidshuset i Kir.. 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:45 Teater O og Limfjord.. HVOR TOG ROBIN HEN 9 - 14 år Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:45 Sjællands Teater FAI.. SABOTAGE 13 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 17:45 André Andersen SOLO .. Menneskesønnens sidste dage 9 - 12 år Musikhuset Esbjerg 55 min.
Billetreservation
20 apr kl. 18:00 Randers Teater De usynlige 10 - 13 år Tobakken 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 18:00 Gazart ORD ROD 10 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 40 min.
Billetreservation
20 apr kl. 18:15 Teatret Gruppe 38 Det hemmelige bibliotek 1 8 år og op Musikhuset Esbjerg 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 18:45 Frøken Fracasos Komp.. Tiny 7 - 12 år VUC 55 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:00 Teater Lux Rygeren 15 år og op Kulturskolen Esbje.. 35 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:00 Fortællekunsten Skibet er ladet med ... 12 år og op Esbjerg Museum 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:00 Det Kommende Teater Helt Udenfor 10 år og op Boldesager Skole, .. 55 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:00 Freestyle Phanatix Freestyle Sensation 6 år og op Kulturskolen Esbje.. 40 min.
Billetreservation
!
20 apr kl. 19:00
Opgang 2 Turnéteater SOMMERHUSET 13 år og op Boldesager Skole, .. 55 min.
20 apr kl. 19:15 Teater Vølven Brev til min vulva 15 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:15 Holstebro Teater og .. THE GAME 10 - 14 år VUC 45 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:15 Teater Fluks Når Sirenerne Kalder 16 år og op EGF Hallen 90 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:30 Det første bogstav Jeg hedder Joop 10 - 99 år Danmarksgades Skol.. 60 min.
Billetreservation
20 apr kl. 19:45 Teatret st. tv Natten er lavet af glas 13 år og op Musikhuset Esbjerg 70 min.
Billetreservation
20 apr kl. 20:00 Randers Teater De usynlige 10 - 13 år Tobakken 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Faster Cool Spiren 3 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Paolo Nani Teater MAGISKE JEKYLL 6 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Randers Teater En Lille Ny 1,5 - 5 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Teatret Fyren og Fla.. Fusskopf 2 - 5 år Fritidshuset i Kir.. 30 min.
Billetreservation
!
21 apr kl. 10:00
Meridiano Teatret Buster og mig 6 år og op Boldesager Skole, .. 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Syddjurs Egnsteater Kylling vil Selv 0,5 - 4 år Danmarksgades Skol.. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Teatret KrisKat GNIST 0,5 - 3 år Fritidshuset i Kir.. 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Arthotel RUNDT OG RUNDT 0 - 4 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Teaterværkstedet Mad.. Den Nysgerrige Have 2 - 6 år Esbjerg Ting- og A.. 20 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:00 Teater Patrasket Bjørnen som ikke var 5 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:15 Teater Lux Snehvide 5 - 10 år Game Streetmekka 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:15 Faster Cool Regnbuebillen 1,5 - 6 år Kulturskolen Esbje.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:30 Teater Håndholdt Den Glade Løve 2 - 5 år Danmarksgades Skol.. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:30 Ishøj Teater Hvor ærten? 3 - 9 år Tobakken 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:30 Teaterværkstedet Mad.. Den Nysgerrige Have 2 - 6 år Esbjerg Ting- og A.. 20 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:30 Musikteatret Saum STRØM - et operaeventyr 9 - 13 år Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:30 Hvid Støj Sceneprodu.. TØJ 1 - 5 år VUC 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:30 Olsens Teater Trip trap træsko 1,5 - 5 år Esbjerg Kunstmuseum 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:45 Teatret Aspendos Emil og træmand nr. 100 4 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 10:45 Anemonen Vi har ret til at være her 6 år og op Esbjerg Museum 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:00 Teaterværkstedet Mad.. Den Nysgerrige Have 2 - 6 år Esbjerg Ting- og A.. 20 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:00 KOMMA Performance Pr.. UP-AND-DOWN-AND-UP- 3 - 10 år VUC 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:00 Andersens Kuffert Te.. Konen i Muddergrøften 3 - 9 år Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 André Andersen SOLO .. Didrik Drillepind 4 - 7 år Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 De Røde Heste Paradis 8 år og op Kulturskolen Esbje.. 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 Egnsteatret i Vordin.. På Mørkets Bund 10 - 14 år Danmarksgades Skol.. 70 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 Asterions Hus Hus på Hus 12 år og op Boldesager Skole, .. 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 Syddjurs Egnsteater Kylling vil Selv 0,5 - 4 år Danmarksgades Skol.. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 Asguer Zapshowteater.. Mito & Dito 3 år og op Esbjerg Realskole 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 Mit Teater Da Lilleræv blev STOREBROR 3 - 8 år Esbjerg børne- og .. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:15 Teatret Lampe Carmen og Casper 3 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 Teatret KrisKat GNIST 0,5 - 3 år Fritidshuset i Kir.. 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 Teater V Min sidste øl 13 år og op Kultur- og fritids.. 55 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 HumanLab Terminus 6 - 99 år Game Streetmekka 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 Dansk Rakkerpak Jane Blond 9 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 Randers Teater Dronning af disen 7 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 Teatret Fyren og Fla.. Fusskopf 2 - 5 år Fritidshuset i Kir.. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:30 Passepartout Theatre.. TYREN Ferdinand 4 år og op Esbjerg Hovedbibli.. 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 11:45 MÆRKVÆRK GRÆNSELØST 13 år og op Musikhuset Esbjerg 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:00 Randers Teater En Lille Ny 1,5 - 5 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:00 Faster Cool Spiren 3 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:15 Teater Next Den Lille Prins 6 år og op Musikhuset Esbjerg 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:30 Arthotel RUNDT OG RUNDT 0 - 4 år Esbjerg børne- og .. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:30 Faster Cool Regnbuebillen 1,5 - 6 år Kulturskolen Esbje.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:30 Teater Natterdag Fiskeren og hans kone 4 år og op VUC 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:30 Olsens Teater Trip trap træsko 1,5 - 5 år Esbjerg Kunstmuseum 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:45 Teatret Aspendos Emil og træmand nr. 100 4 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 12:45 Teater Lux Snehvide 5 - 10 år Game Streetmekka 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:00 Anemonen Vi har ret til at være her 6 år og op Esbjerg Museum 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:00 Hvid Støj Sceneprodu.. TØJ 1 - 5 år VUC 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:00 Paolo Nani Teater MAGISKE JEKYLL 6 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:15 Musikteatret Saum STRØM - et operaeventyr 9 - 13 år Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:15 André Andersen SOLO .. Didrik Drillepind 4 - 7 år Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:15 Teater Patrasket Bjørnen som ikke var 5 - 10 år Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:30 Knudsen & Nørby Peddersen og Findus - Ræve.. 4 - 9 år Fritidshuset i Kir.. 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:30 Ishøj Teater Hvor ærten? 3 - 9 år Tobakken 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:30 Teater Håndholdt Den Glade Løve 2 - 5 år Danmarksgades Skol.. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:45 Andersens Kuffert Te.. Konen i Muddergrøften 3 - 9 år Musikhuset Esbjerg 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:45 De Røde Heste Paradis 8 år og op Kulturskolen Esbje.. 45 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:45 KOMMA Performance Pr.. UP-AND-DOWN-AND-UP- 3 - 10 år VUC 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:45 Asterions Hus Hus på Hus 12 år og op Boldesager Skole, .. 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 13:45 Teatret Lampe Carmen og Casper 3 - 8 år Rørkjær Skole, Urb.. 35 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:00 HumanLab Terminus 6 - 99 år Game Streetmekka 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:00 Mit Teater Da Lilleræv blev STOREBROR 3 - 8 år Esbjerg børne- og .. 30 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:15 Mimeteatret og Asgue.. Mito & Dito 6 - 12 år Esbjerg Realskole 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:15 Egnsteatret i Vordin.. På Mørkets Bund 10 - 14 år Danmarksgades Skol.. 70 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:15 Passepartout Theatre.. TYREN Ferdinand 4 år og op Esbjerg Hovedbibli.. 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:30 Dansk Rakkerpak Jane Blond 9 år og op EGF Hallen 60 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:30 Teater V Min sidste øl 13 år og op Kultur- og fritids.. 55 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:30 MÆRKVÆRK GRÆNSELØST 13 år og op Musikhuset Esbjerg 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 14:45 Randers Teater Dronning af disen 7 år og op Rørkjær Skole, Urb.. 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 15:00 Teater Next Den Lille Prins 6 år og op Musikhuset Esbjerg 50 min.
Billetreservation
21 apr kl. 15:00 Teater Natterdag Fiskeren og hans kone 4 år og op VUC 40 min.
Billetreservation
21 apr kl. 15:15 Knudsen & Nørby Peddersen og Findus - Ræve.. 4 - 9 år Fritidshuset i Kir.. 40 min.
Billetreservation